budovy, mosty, silnice a jiné liniové stavby

Dokumentace skutečného provedení staveb

Vy postavíte, my zaměříme!

Dokumentace skutečného provedení stavby (DSPS) je v případě, že nepotřebujete ještě geometrický plán, poslední etapou ve výstavbě. Nejdříve musíme zjistit, za jakým účelem DSPS potřebujete. Může to být podklad pro kolaudaci, porovnání s projektem, zjištění množství použitého materiálu a tak dále. Na základě této informaci se pak domluvíme na dalším postupu a rozsahu měření.

Měření pro DSPS by se mělo vykonávat po ukončení všech stavebních činností, které souvisí s předmětem měření. Někdy se stává, že zákazník požaduje do dokumentace nakreslit i něco, co ještě není hotové, ale přesně ví, kde to nakonec bude a jak to bude veliké. Samozřejmě to pak bývá jinde. V tomto případě pak musíme zákazníka usměrnit, protože my nikdy nezakreslujeme něco, co nemáme přímo změřené a domluvíme se na opakovaném výjezdu.

V praxi se často stává, že zákazník objednává vyhotovení DSPS na poslední chvíli. Pokud nepotřebuje i geometrický plán, v zásadě se dá vyhotovit DSPS do pár dnů od objednání. Přesto Vás prosíme, aby jste nám sdělovali skutečný termín, kdy dokumentaci potřebujete. Pomůže nám to s plánováním realizace zakázek.

V případě zájmu o vyhotovení dokumentace skutečného provedení stavby, použijte prosím náš kontaktní formulář a my se Vám obratem ozveme.